Sr. No. Name Designation
1.Mr. Umakant HonraoDirector
2.Mrs. Sulakshana KevalramPrincipal
3.Mr. Onkar Honrao Executive Director
4.Mr. Markole S.D Vice-Principal

Physics

Sr. No. Name Designation
1.Mrs. Karpe M.A.Teaching Faculty
2.Mr. Ramshankar YadavTeaching Faculty
3.Mr. Patil SatishTeaching Faculty
4.Mr. Hariom GuptaTeaching Faculty
5.Mr. Parihar ShailendraTeaching Faculty
6.Mr.Ranjan SirTeaching Faculty
7.Mr.Varma SunilTeaching Faculty
8.Mr. Deshmukh T.STeaching Faculty
9.Mr. Katkar SuhasTeaching Faculty

Chemistry

Sr. No. Name Designation
1.Mrs. Munde M.A.Teaching Faculty
2.Mr. Ghuge H.GTeaching Faculty
3.Mr. Kunal SinghTeaching Faculty
4. Mrs. Shaikh N.P.Teaching Faculty
5.Mr.Gokule D.M Teaching Faculty
6. Mr. Rathod U.BTeaching Faculty
7. Mr.Panday KrishanaTeaching Faculty
8. Mr. Kokate AtulTeaching Faculty
9.Mr. Rautkhede C.A. Teaching Faculty
10.Mr. Dube Sharad Teaching Faculty

Mathematics

Sr. No. Name Designation
1.Mr. Markole S.D Teaching Faculty
2.Mr. Ravi Kumar Teaching Faculty
3. Mr. Kulkarni P.S.Teaching Faculty
4.Mr. Singh Abhimanyu Teaching Faculty
5.Mr. Rajput Pushpendra Kumar Teaching Faculty
6.Mr. Rajesh Jain Teaching Faculty
7. Mr. Darshan Singh Teaching Faculty
8. Mr. Vikas KumarTeaching Faculty

Biology

Sr. No. Name Designation
1.Mr. Mishra R.K. Teaching Faculty
2.Mr. Chaudhary R.K. Teaching Faculty
3.Mr. Amit Tiwari Teaching Faculty
4.Mr.Takale D.M Teaching Faculty
5.Mr. Sanga R.N. Teaching Faculty
6.Mr. Yadav Dharmendrasingh Teaching Faculty
7. Mr.Awad Vitthal Teaching Faculty
9.Ms. Zakira Khan Teaching Faculty
10.Mr. Inchure S.M Teaching Faculty
11.Mr. Bhupendra Singh Teaching Faculty

English

Sr. No. Name Designation
1.Mrs Shaikh M.I. Teaching Faculty
2.Mr. Pawar G.M Teaching Faculty




Junior Teacher List

Physics

Sr. No. Name Designation
1.Mr. Hattarge Aniket Teaching Faculty
2.Mr. Bhosale Kiran Teaching Faculty
3.Mr. Bhojane K.B. Teaching Faculty
4.Ms. Bhanadare Pooja Teaching Faculty

Chemistry

Sr. No. Name Designation
1.Mr. H. N. Sing Teaching Faculty
2.Mr. Dhumal T.DTeaching Faculty
3.Mr. Rushikumar sharma Teaching Faculty
4.Mr.Sagar Panchal Teaching Faculty
5.Ms. Patil Kiran Teaching Faculty

Mathematics

Sr. No. Name Designation
1. Mr. Kanhaiya LalTeaching Faculty
2.Mr. Rathod Santosh Teaching Faculty
3.Ms. Khune Rohini Teaching Faculty

Biology

Sr. No. Name Designation
1.Mr. Gaurav Kapadnis Teaching Faculty
2.Mr. Jadhav Sachin Teaching Faculty
3.Ms. Joshi Pooja Teaching Faculty
4.Mr. Akhade Prafull Teaching Faculty

DLP Teacher List



Sr. No. Name Designation
1.Mrs.Bidve U.S DLP Faculty
2.Miss.More A.H DLP Faculty
3.Miss. Bawage V.U DLP Faculty
4.Ms.Jawalbankar T.P DLP Faculty
5. Mr. Dange J.PDLP Faculty
6.Mr.Sable P.U DLP Faculty
7.Mr. Kushwaha Omprakash DLP Faculty

Study Supervisor List



Sr. No. Name Designation
1. Gurgute G.Y.Supervisor
2. Sugare M.B. Supervisor
3.Surage Y. B. Supervisor
4.Puri D.S Supervisor
5.Slagare D.S Supervisor
6.Kharose R.RSupervisor
7.Bansode N.R Supervisor
8.Jadhav S.H Supervisor
9.Mr. Bhijane Kranti Supervisor
10.Mr. Shelke Rushikesh Supervisor

Non Teaching List



Sr. No. Name Designation
1. Mr. Upadhyay MihirH.R

Account Section



Sr. No. Name Designation
1.Mrs.Gaherwar A.R
2.Mr.Mirajkar B. S
3.Mr.Netragaonkar A.N.
4.Mr.Malwade L.S.
5.Mr.Mahajan A.B
6.Mr.KanadeV. S.
7.Ms.Patil Y.R

Admission Section



Sr. No. Name Designation
1.Mr.Pawar G.V
2. Mr. Yelkar B.S

Computer Section



Sr. No. Name Designation
1.Mr.Honrao D.P H.O.D
2.Mr.Dhamale S.N. Typist
3.Ms.Chavan L. N. Typist
4.Ms.Jadhav A.P. Typist
5.Mr.Shaikh A. R. Typist
6.Mr.Karlekar N.V. Typist
7. Mr.Pethkar R.P Typist
8.Mrs.Tandale N.M Typist
9.Mr. Gajbharakar Santosh Typist
10.Mr. More S.M. Typist

Exam Department



Sr. No. Name Designation
1.Mr.Kulkarni M.M Head of Department
2. Ms.Thakur S.R.
3.Mr. Swami R.G
4.Mr.Lakhadive R.D.

Feedback Section



Sr. No. Name Designation
1.Ms.Koli A. H.
2.Ms. Godhalkar Manorama
3.Ms. Gaikwad Shilpa

Hostel Department



Sr. No. Name Designation
1.Mr. Gamgapure N.A.
2.Mr. Joshi Samdev

Library



Sr. No. Name Designation
1.Mr.Ambulge A.K.
2.Mrs. Gilda P.M.
3.Mrs. Zade P.D.
4.Mr. Shinde B.H
5.Mr.Gaddime H.N.

Office Section



Sr. No. Name Designation
1.Mr.Buktar Bharat
2.Mr.Bidwe V.V.
3.Mr.Shete S.P.
4.Mr.Jadhav S.S.

Supervisor



Sr. No. Name Designation
1.Mrs. Chalke V.R.
2.Mr.Kedase R.D.
3. Mr.Honrao V.K.
4.Mr. Devkatte D.N.
5.Mr. Sangve Vaibhav

Attended section



Sr. No. Name Designation
1. Mr.Patil K.G
2. Mr. Suryawanshi C.P
3.Mrs. Joshi A. S.
4.Mr. Salunke U.S.

Music section



Sr. No. Name Designation
1. Mr.Deshmukh S.U

Telecaller section



Sr. No. Name Designation
1.Mr. Dhumal D.G.
2.Mr. Korake S.S.
3.Mr. Swami S.S.
4.Ms. Bansode S.L
5.Mr.Maske Prashant Shivaji
6.Mr.Panchal ashish Vitthal
7.Mr. Swami Rohan Somnath

IT Section



Sr. No. Name Designation
1.Mr. Patil NileshIT Head
2.Mr. Ramdasi Vishal H.O.D.
3.Ms. Moholkar Neha Jr.Software Developer
4.Ms. Nagime PranaliJr.Software Developer

Office



Sr. No. Name Designation
1.Mr. Biradar A.M
2.Mrs. Jadhav P.M
3.Mr. Salunke Amol
4.Mr. Kharbad Shrikant Balaji
5.Mr.Wallekar S.V.

Peon List



Sr. No. Name Designation
1. Mr. Dhawale G.B Peon
2. Mr. Pangare N.Z Peon
3.Mr. Sherkar H.P. Peon
4.Mr. Birajdar N.V. Peon
5.Mr. Kulkarni N.A. Peon
6.Mr. Pawar V.T. Peon
7.Mr. Davkare S.K Peon
8.Mr. Kulkarni P.S. Peon
9.Mr. Vibhute U. K. Peon
10.Mr. Bhojane A.J. Peon
11.Mr.Khurdale A.R Peon
12.Mr. Bolange Suresh Peon
13.Mr.Panchal I.T Peon
14.Mrs. Shinde P.S. Peon
15.Mr. Shaikh Nawaz Mustafa Peon
16.Mrs. Donerao S.V. Peon
17.Mrs. Sarate S.P. Peon
18.Mrs. Doke A.B. Peon
19.Mrs. Shabana Begum Peon
20.Mrs. Kawale Nirmala Peon
21.Mr. Bebde B.S Peon
22.Mr. Jadhav S.P. Peon
23.Mr. Kanse B.G Peon
24.Mr. Kawade Prabhakar Peon
25.Mr. Adaule Rajendra Peon
26.Mr. Pawar Santosh Peon
27.Mr. Alure K.B Peon
28. Mr Yelale MahadeoPeon
29.Mr. Sawant Govind Peon